FFV34H0506K--
5S-FFV34H0506K--
FFV34H0506K--
CAP FILM 50UF 10% 300VDC RAD 4LD
| Series: | FFV3 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 90V |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.575 L x 1.417 W (40.00mm x 36.00mm) |
| Termination: | 1.575 (40.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.984 (25.00mm) |