FFLI6B3007K--
5S-FFLI6B3007K--
FFLI6B3007K--
CAP FILM 3000UF 10% 800VDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FFLI |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 95??????C |
| Package / Case: | Chassis |
| Size / Dimension: | Stud Mount |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | Can |
| Lead Spacing: | 4.567 Dia (116.00mm) |
| Applications: | 13.465 (342.00mm) |