FCP1913H104J-E3
5S-FCP1913H104J-E3
FCP1913H104J-E3
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC 1913
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCP |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Dielectric Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1913 (4833 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm) |