FCN3931E394K
5S-FCN3931E394K
FCN3931E394K
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC 3931
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 3931 (9880 Metric) |
| Termination: | 0.386 L x 0.315 W (9.80mm x 8.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.181 (4.60mm) |