FCN3925A684K
5S-FCN3925A684K
FCN3925A684K
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC 3925
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 3925 (9863 Metric) |
| Termination: | 0.386 L x 0.248 W (9.80mm x 6.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.150 (3.81mm) |