FCN3022A474K-X
5S-FCN3022A474K-X
FCN3022A474K-X
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC 3022
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 3022 (7755 Metric) |
| Termination: | 0.303 L x 0.217 W (7.70mm x 5.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.165 (4.19mm) |