FCN2825G563J-Y
5S-FCN2825G563J-Y
FCN2825G563J-Y
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC 2825
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2825 (7163 Metric) |
| Termination: | 0.280 L x 0.248 W (7.10mm x 6.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.150 (3.81mm) |