FCN2825E154K-Y
5S-FCN2825E154K-Y
FCN2825E154K-Y
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC 2825
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2825 (7163 Metric) |
| Termination: | 0.280 L x 0.248 W (7.10mm x 6.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.150 (3.80mm) |