FCN2820G473J-Z
5S-FCN2820G473J-Z
FCN2820G473J-Z
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC 2820
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2820 (7150 Metric) |
| Termination: | 0.280 L x 0.197 W (7.10mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.161 (4.10mm) |