FCN2820G473J-Z
5S-FCN2820G473J-Z
FCN2820G473J-Z
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC 2820
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2820 (7150 Metric) |
| Termination: | 0.280 L x 0.197 W (7.10mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.161 (4.10mm) |