FCN2420G273J-B
5S-FCN2420G273J-B
FCN2420G273J-B
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2420
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2420 (6050 Metric) |
| Termination: | 0.236 L x 0.197 W (6.00mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.130 (3.30mm) |