FCN2416H124J
5S-FCN2416H124J
FCN2416H124J
CAP FILM 0.12UF 5% 50VDC 2416
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2416 (6041 Metric) |
| Termination: | 0.236 L x 0.161 W (6.00mm x 4.10mm) |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |