FCN2416G223J-D5
5S-FCN2416G223J-D5
FCN2416G223J-D5
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC 2416
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2416 (6041 Metric) |
| Termination: | 0.236 L x 0.161 W (6.00mm x 4.10mm) |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |