Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) FCN2416A104K
FCN2416A104K
5S-FCN2416A104K
FCN2416A104K
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2416
Product Description
Packaging:Bulk
Series:FCN
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - AC:100V
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2416 (6041 Metric)
Termination:0.189 L x 0.236 W (4.80mm x 6.00mm)
Lead Spacing:0.083 (2.10mm)