FCN2416A104K-D1
5S-FCN2416A104K-D1
FCN2416A104K-D1
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2416
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2416 (6041 Metric) |
| Termination: | 0.189 L x 0.236 W (4.80mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.083 (2.10mm) |