FCN1913H104J-E3
5S-FCN1913H104J-E3
FCN1913H104J-E3
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC 1913
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1913 (4833 Metric) |
| Termination: | 0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.102 (2.60mm) |