Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) FCN1913G222J-E1
FCN1913G222J-E1
5S-FCN1913G222J-E1
FCN1913G222J-E1
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC 1913
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FCN
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Mounting Type:-
Package / Case:-40??????C ~ 85??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1913 (4833 Metric)
Termination:0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Lead Spacing:0.063 (1.60mm)