FCN1913E562K-E1
5S-FCN1913E562K-E1
FCN1913E562K-E1
CAP FILM 5600PF 10% 250VDC 1913
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Termination: | 0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.063 (1.60mm) |