Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) FCN1913E333K
FCN1913E333K
5S-FCN1913E333K
FCN1913E333K
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC 1913
Product Description
Packaging:Bulk
Series:FCN
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Height - Seated (Max):1913 (4833 Metric)
Termination:0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Lead Spacing:0.134 (3.40mm)