Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) FCN1913E273K
FCN1913E273K
5S-FCN1913E273K
FCN1913E273K
CAP FILM 0.027UF 10% 250VDC 1913
Product Description
Packaging:Bulk
Series:FCN
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Naphthalate (PEN)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-40??????C ~ 85??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1913 (4833 Metric)
Termination:0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Lead Spacing:0.118 (3.00mm)