FCN1913E123K-E1
5S-FCN1913E123K-E1
FCN1913E123K-E1
CAP FILM 0.012UF 10% 250VDC 1913
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1913 (4833 Metric) |
| Termination: | 0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.063 (1.60mm) |