Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) FCN1913C224J-E4
FCN1913C224J-E4
5S-FCN1913C224J-E4
FCN1913C224J-E4
CAP FILM 0.22UF 5% 16VDC 1913
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:FCN
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:12V
Voltage Rating - AC:16V
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 105??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1913 (4833 Metric)
Termination:0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Lead Spacing:0.102 (2.60mm)