FCN1913A473K-E2
5S-FCN1913A473K-E2
FCN1913A473K-E2
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC 1913
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1913 (4833 Metric) |
| Termination: | 0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.087 (2.20mm) |