Home All Products Capacitors Film CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) FCN1913A393K-E1
FCN1913A393K-E1
5S-FCN1913A393K-E1
FCN1913A393K-E1
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC 1913
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FCN
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - AC:100V
Mounting Type:-
Package / Case:-40??????C ~ 85??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):1913 (4833 Metric)
Termination:0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Lead Spacing:0.063 (1.60mm)