FCN1210A562J-G2
5S-FCN1210A562J-G2
FCN1210A562J-G2
CAP FILM 5600PF 5% 100VDC 1210
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FCN |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 105??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 1210 (3225 Metric) |
| Termination: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Lead Spacing: | 0.067 (1.70mm) |