FCA1206C474M-H3
5S-FCA1206C474M-H3
FCA1206C474M-H3
CAP FILM 0.47UF 20% 16VDC 1206
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | FCA |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 12V |
| Voltage Rating - AC: | 16V |
| Dielectric Material: | Acrylic |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 1206 (3216 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Termination: | 0.063 (1.60mm) |