FCA0805C104M-J2
5S-FCA0805C104M-J2
FCA0805C104M-J2
CAP FILM 0.1UF 20% 16VDC 0805
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | FCA |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 12V |
| Voltage Rating - AC: | 16V |
| Dielectric Material: | Acrylic |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Termination: | 0.047 (1.20mm) |