FB37H6C0106KC
5S-FB37H6C0106KC
FB37H6C0106KC
CAP FILM 10UF 10% 900VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FB |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 900V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 12 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm) |
| Termination: | 1.319 (33.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |