F863BW474K310R
5S-F863BW474K310R
F863BW474K310R
CAP FILM 0.47UF 10% 310V RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | F863 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.752 (19.10mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |