F862BK154K310Z
5S-F862BK154K310Z
F862BK154K310Z
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | F862 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.295 W (18.00mm x 7.50mm) |
| Termination: | 0.532 (13.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |