F339X142248MKP2T0
5S-F339X142248MKP2T0
F339X142248MKP2T0
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | F339X1 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 480V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.354 W (31.50mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.748 (19.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |