F339X133333MDA2B0
5S-F339X133333MDA2B0
F339X133333MDA2B0
CAP FILM 0.033UF 20% 800VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | F339X1 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 330V |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.492 L x 0.236 W (12.50mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.472 (12.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |