F161ZS474K400V
5S-F161ZS474K400V
F161ZS474K400V
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:F161
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):Nonstandard
Termination:0.650 L x 0.591 W (16.50mm x 15.00mm)
Lead Spacing:0.283 (7.20mm)