F161YR334K250V
5S-F161YR334K250V
F161YR334K250V
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:F161
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):Nonstandard
Termination:0.500 L x 0.453 W (12.70mm x 11.50mm)
Lead Spacing:0.264 (6.70mm)