F161WP225K050V
5S-F161WP225K050V
F161WP225K050V
CAP FILM 2.2UF 10% 50VDC SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:F161
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:30V
Voltage Rating - AC:50V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):Nonstandard
Termination:0.402 L x 0.358 W (10.20mm x 9.10mm)
Lead Spacing:0.224 (5.70mm)