F161WP105K050V
5S-F161WP105K050V
F161WP105K050V
CAP FILM 1UF 10% 50VDC SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | F161 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 30V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | Nonstandard |
| Termination: | 0.402 L x 0.358 W (10.20mm x 9.10mm) |
| Lead Spacing: | 0.224 (5.70mm) |