F161ST105K050V
5S-F161ST105K050V
F161ST105K050V
CAP FILM 1UF 10% 50VDC 2824
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F161 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 30V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2824 (7260 Metric) |
| Termination: | 0.287 L x 0.236 W (7.30mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.185 (4.70mm) |