F161SL473K100V
5S-F161SL473K100V
F161SL473K100V
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC 2824
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F161 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2824 (7260 Metric) |
| Termination: | 0.287 L x 0.236 W (7.30mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.126 (3.20mm) |