F161PU224K050V
5S-F161PU224K050V
F161PU224K050V
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC 2220
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | F161 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 30V |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Termination: | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.165 (4.20mm) |