F161PP393M100V
5S-F161PP393M100V
F161PP393M100V
CAP FILM 0.039UF 20% 100VDC 2220
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:F161
Tolerance:??????20%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - AC:100V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Terephthalate (PET)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2220 (5750 Metric)
Termination:0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Lead Spacing:0.126 (3.20mm)