F161PP223K100V
5S-F161PP223K100V
F161PP223K100V
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC 2220
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | F161 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 2220 (5750 Metric) |
| Termination: | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.126 (3.20mm) |