EXH2E605HRPT
5S-EXH2E605HRPT
EXH2E605HRPT
CAP FILM 6UF 250VAC RADIAL
| Voltage Rating - AC: | 0.1 |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.417 L x 0.551 W (36.00mm x 14.00mm) |
| Lead Spacing: | 1.004 (25.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.280 (32.50mm) |