EXH2E126HRPT
5S-EXH2E126HRPT
EXH2E126HRPT
CAP FILM 12UF 250VAC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EXH |
| Tolerance: | -0.05 |
| Voltage Rating - AC: | 0.1 |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polypropylene (PP) |
| Operating Temperature: | Metallized |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -25??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | Radial |
| Termination: | 1.417 L x 0.728 W (36.00mm x 18.50mm) |
| Lead Spacing: | 1.240 (31.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 1.280 (32.50mm) |