Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-U4183V17
ECW-U4183V17
5S-ECW-U4183V17
ECW-U4183V17
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC 2416
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ECW-UC(V17)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Naphthalate (PEN)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 85??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2416 (6041 Metric)
Termination:0.236 L x 0.161 W (6.00mm x 4.10mm)
Lead Spacing:0.118 (3.00mm)