ECW-U4104V17
5S-ECW-U4104V17
ECW-U4104V17
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC 3925
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ECW-UC(V17) |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 85??????C |
| Size / Dimension: | Surface Mount |
| Height - Seated (Max): | 3925 (9863 Metric) |
| Termination: | 0.386 L x 0.248 W (9.80mm x 6.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.173 (4.40mm) |