Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-U2564KCZ
ECW-U2564KCZ
5S-ECW-U2564KCZ
ECW-U2564KCZ
CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC 6031
Series:ECW-U(C)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):6031 (1580 Metric)
Termination:0.598 L x 0.315 W (15.20mm x 8.00mm)