Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-U2563KC9
ECW-U2563KC9
5S-ECW-U2563KC9
ECW-U2563KC9
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC 2416
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ECW-U(C)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Naphthalate (PEN)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2416 (6041 Metric)
Termination:0.236 L x 0.161 W (6.00mm x 4.10mm)
Lead Spacing:0.118 (3.00mm)