Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-U2393KC9
ECW-U2393KC9
5S-ECW-U2393KC9
ECW-U2393KC9
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC 2416
Series:ECW-U(C)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2416 (6041 Metric)
Termination:0.236 L x 0.161 W (6.00mm x 4.10mm)
Lead Spacing:0.087 (2.20mm)