Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-U2184KCV
ECW-U2184KCV
5S-ECW-U2184KCV
ECW-U2184KCV
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC 2825
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ECW-U(C)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Polyethylene Naphthalate (PEN)
Operating Temperature:Metallized - Stacked
Mounting Type:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:Surface Mount
Height - Seated (Max):2825 (7163 Metric)
Termination:0.280 L x 0.248 W (7.10mm x 6.30mm)
Lead Spacing:0.169 (4.30mm)