Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-HA3C163J4
ECW-HA3C163J4
5S-ECW-HA3C163J4
ECW-HA3C163J4
CAP FILM 0.016UF 5% 1.6KVDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-H(A)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:1600V (1.6kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.799 L x 0.311 W (20.30mm x 7.90mm)
Termination:0.543 (13.80mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.689 (17.50mm)